روش هایی برای تمیز کردن آشپزخانه در ۵ دقیقه

انجام این کارها در ۵ دقیقه زمان کافی و مناسبی برای رسیدگی به آشپزخانه‌ و نجات دادن آن از به هم ریختگی است. معمولا آشپزخانه‌ها فضای کمی از خانه را به خود اختصاص می‌دهند و با انجام کارهای کوچک می‌توان تاثیرهای چشم‌گیری روی آن گذاشت. وقتی که شروع به انجام هر کدام از این کارها  می‌کنید زمان آن را محاسبه کنید و ببینید چقد از وقتتان را می‌گیرد.

روی اپن و کابینت‌ها را خالی کنید

 

اینکه برای هر وسیله‌ای جای مشخصی وجود داشته باشد راحت‌ترین کار و سریع‌ترین راه برای تمیز کردن آشپزخانه است. طبقه‌بندی قفسه‌ها و و مشخص نگه داشتن وسیله‌ها کار لذت‌بخشی است و در هنگام مرتب کردن آشپزخانه باعث رضایت شما می‌شود.
برای وسایلی که حتما باید در آشپزخانه باشند جای مشخصی در نظر بگیرید و در صورت نیاز از جعبه‌ها و یا قفسه‌ها استفاده کنید تا مرتب‌تر به نظر آیند. تمام وسایل اضافی را حذف کنید و شروع به مرتب‌سازی کنید.

ظرف‌ها را پس از شستن جابه‌جا کنید

وجود آب چکان کنار سینک برای قرار دادن ظرف‌های خیس و مهلت دادن تا خشک شدن آنها باعث می‌شود آشپزخانه نامرتب به نظر آید. بهتر است آن‌ها را بعد از شستن با حوله خشک کنید و سرجایشان قرار دهید. انجام این کار دشوار به نظر می‌رسد و دلیلمان هم این است که در طی روز باز هم از این ظروف استفاده می‌کنیم و بهتر است دم دستمان باشند. اما واقعا مگر برداشتن ظروف هنگام غذا خوردن از داخل کابینت چقدر از ما زمان می‌گیرد؟ پس تنبلی را کنار بگذارید تا با این تغییر کوچک همیشه آشپزخانه مرتبی داشته باشید.

سطح اپن و کابینت ها را روزانه با دستمال و اسپری براق و تمیز کنید

این کار معجزه آسا فقط ۲ دقیقه وقت شما را می‌گیرد. اگر سطح روی کابینت شما چرب است آن را با یک حوله دیگر پاک کنید و حوله چرب را روی بقیه سطوح نکشید. بهترین زمان برای پاک کردن سطوح زمانی است که کار شما با گاز و مایکروفر به اتمام رسیده است و حتی آن‌ها را نیز دستمال بکشید. مطمئن باشید که بعد از این کار به شدت از تمیزی آشپزخانه‌تان لذت می‌برید.

کف آشپزخانه‌ را جارو کنید

این که  خرده ریزه های روی زمین را نادیده بگیرید کار راحتی  است مخصوصا آن‌هایی که تقریبا با چشم دیده نمی‌شوند مثل آشغال‌هایی که زیر کابینت یا چسبیده به پایه‌های صندلی‌ها هستند. از طرف دیگر گرد و خاک مانند یک لایه نازک تمام سطح زمین را می‌پوشاند و هنگام خیس شدن می‌تواند آن قسمت را به یک فضای کثیف و آلوده تبدیل کند. جارو کردن کف آشپزخانه باعث می‌شود این گرد و خاک‌ها از بین بروند و همه جا تمیز و ایده‌آل شود. پس بهتر است روزانه به جارو کردن آشپزخانه زمانی را اختصاص بدهید که شاید ۱ تا ۲ دقیقه از وقت شما را بگیرد چرا که تمیز کردن مداوم، اصولاً کار شما را کمتر می کند.

پنجره‌ها را پاک و تمیز کنید

اگر آشپزخانه شما پنجره دارد آن‌ها نباید کثیف به نظر بیایند و لک‌های روی شیشه پنجره جلوی ورود نور خورشید به آشپزخانه را نگیرد. در فصل زمستان که نور خورشید قدرت کمتری دارد و روزها کوتاه‌تر هستند بهترین راه برای روشن نشان دادن آشپزخانه این است که پنجره‌ها را تمیز کرده باشید و از نور لذتبخش خورشید استفاده کنید. امیدواریم با رعایت این چند نکته آشپزخانه ای تمیز و رویایی داشته باشید.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*