با ایستادن، ورزش نکردن خود را جبران کنید!

همان‌طور که می‌دانید نشستن می‌تواند شما را بکشد! اگر هیچ فعالیت بدنی ندارید می توانید با ایستادن بدن خود را به فعالیتی هر چند اندک وادار کنید. پژوهش‌ها نشان می‌دهند که فعالیت حتی در حد کم نیز برای بدن مفید بود و ایستادن در برابر نشستن هم کالری بیشتری می‌سوزاند و هم سلامت شما را بهبود می‌بخشد.

محققان آمریکایی دانشگاه پنسیلوانیا در مورد نشستن زیاد و ارتباط آن با مرگ زودرس تحقیقاتی انجام داده‌اند. آنها از سال ۱۹۸۱ رفتار روزمره ۱۷ هزار نفر بین سنین ۱۸ تا ۹۰ ساله را مورد بررسی قرار دادند؛ یک سری اطلاعات مانند: مدت زمان ایستادن در طول روز، مصرف الکل و سیگار و فعالیت بدنی این افراد در شروع مطالعه جمع آوری شد؛ سپس مرگ و میر به دلایل مختلف، مرگ و میر در اثر بیماری‌های قلبی عروقی و مرگ و میر ناشی از سرطان ثبت شد.

نتایج منتشر شده در نشریه بین المللی پزشکی نشان داد میزان مرگ و میر در طول این مدت به دلیل بیشتر بودن زمان ایستادن نسبت به زمان نشستن کاهش یافته بود؛ که این موضوع در مورد بیماری‌های قلبی عروقی درست است اما برای سرطان اینگونه نبود و عدم فعالیت نیز در این افراد، دلیل دیگر مرگ و میر زودرس بوده است که از اهمیت بیشتری برخوردار است.

به گزارش مجله ملودی دکتر «کوری» یکی از محققین دانشگاه پنسیلوانیا و نویسنده این پژوهش گفت: سعی کنید تا آنجا که ممکن است برای برخی از کارها و وظایف که نشسته انجام می‌شوند به جای نشستن بایستید و افرادی که کارهای دفتری دارند سعی کنند پس از یک ساعت، حداقل به مدت چند دقیقه راه بروند یا بایستند؛ در حال حاضر این کار می‌تواند برای جلوگیری از بیماری‌های قلبی مفید باشد.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*