جزیره فیل؛ جزیره‌ای زیبا در شرق آسیا

پیش از این، سفر به شرق آسیا را با رفتن به چین، تایلند و مالزی تجربه کرده بودیم. این‌بار اما «جزیره فیل» یا «کو چانگ» بین دو کشور کامبوج و تایلند مقصد ما برای مسافرت به ناحیه استوایی شرق آسیا بود.

Koh-Chang-Koohgasht.com-04

عکس‌های کوچانگ و جزایر اطرافش، شبیه جزیره معروف سریال «لاست»، با همان سبک و سیاق جنگل و سواحل استوایی بود، همه این‌ها باعث شد که رنج سفر نسبتاً طولانی جاده‌ای در کشور تایلند را به جان بخریم تا به سواحل جنوب این کشور برسیم و سپس به‌وسیله لنج راهی جزیره فیل شویم.

پس از پرواز ۷ ساعته تهران – بانکوک، با صندلی‌های ناراحت هواپیمای ماهان و صف بسیار طولانی کنترل گذرنامه در فرودگاه بزرگ «سوارنابومی»، تازه به مرحله تهیه بلیت اتوبوس برای رفتن به جزیره کوه‌چانگ رسیدیم. البته از آن‌جا که اتوبوس در ساعت خاصی حرکت می‌کرد ون کرایه کردیم. حدود ۵ ساعت در راه بودیم و بیش از ۱ ساعت نیز سوار لنج بودیم.

Koh-Chang-Koohgasht.com-01

جزیره بزرگ و زیبای کوچانگ که به‌معنی جزیره فیل است به دلیل شکل جفرافیایی خود به این نام معروف شده. اطراف آن جزایر مرجانی مختلفی هستند که با کرایه کردن کایاک می‌توانید تا آن‌جا پارو بزنید و درون آن‌ها را که جنگلی و شگفت‌انگیز هستند کشف کنید.

هم‌چنین شما می‌توانید در جزیره فیل، با هزینه‌ای بسیار کم موتور سیکلت اتوماتیک کرایه کنید و دور تا دور آن‌جا را بگردید.

و به محل زندگی آزاد میمون‌ها و فیل‌ها بروید. هتل‌های مختلف از شیک‌ترین اقامتگاه‌ها گرفته تا کلبه‌های رویایی کنار ساحل که قیمت بسیار ارزان‌تری دارند پذیرای شما خواهند بود.

ساحلی با ماسه‌های خوشرنگ و دریای زیبایی که شب‌ها به‌خاطر جزر و مد عقب می‌رود و در جایی که روز، شنا می‌کرده‌اید در شب می‌توانید به پیاده‌روی و جمع کردن صدف‌های اعجاب انگیز بپردازید.

 

Koh-Chang-Koohgasht.com-04

برای تردد، هم می‌توانید با هزینه ناچیز موتور کرایه کنید و بخاطر خلوت بودن بی حد و حصر تنها جاده‌ی جزیره، بابت اتفاقات احتمالی، نگرانی‌ نداشته باشید و هم می‌توانید تاکسی‌هایی را که مثل وانت هستند و توریست‌ها در عقب آن‌ها می‌نشینند را بگیرید.

تصور کنید کنار ساحل به این زیبایی، نوشیدنی خنک عصاره نارگیل می‌نوشید و پشت سرتان میمون‌ها روی درختان بلند نارگیل جست و خیز می‌کنند. واقعاً چه کسی دوست دارد دوباره به جزیره فیل نرود؟

منبع: کوهگشت

Koh-Chang-Koohgasht.com-04
Koh-Chang-Koohgasht.com-04

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*