موسیقی فیلم‌های اسکاری در جدیدترین کنسرت گروه آوازی تهران

melodymag

رهبر گروه آوازی تهران از برگزاری جدیدترین کنسرت این گروه، با اجرای تعدادی از موسیقی فیلم‌های تاریخ سینمای ایران و جهان خبر داد.

به گزارش ایسنا میلاد عمرانلو توضیح داد: کنسرت پیش روی گروه آوازی تهران در دو بخش اجرا خواهد شد که بخش اول شامل چند قطعه از آلبوم «وکاپلا ۱» است و دو قطعه با کلام یعنی «خوشه‌چین» و «دختر کولی» اجرا خواهد شد.

او ادامه داد: بخشی از کنسرت ما شامل پخش فیلمی خواهد بود که شامل ریمیکسی از قطعات آلبوم «وکاپلا۲» به همراه تصویر است و در واقع پخش این فیلم مقدمه‌ای برای شروع بخش دوم محسوب می‌شود.

عمرانلو همچنین بیان کرد: بخش دوم کنسرت ما شامل اجرای ۱۱ قطعه از موسیقی فیلم‌های مختلف است که برای اولین‌بار اجرا خواهد شد.

رهبر گروه آوازی تهران در بخش دیگری از سخنانش گفت: این کنسرت یکی معرفی برای آلبوم «وکاپلا ۲» است و در واقع بیشتر آثاری که در این آلبوم ضبط شده، در این کنسرت اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه این گروه در فعالیت‌های پیشین خود به موسیقی فولک بین‌الملل نیز پرداخته است، اظهار کرد: باید بگویم که بیش از هشت موسیقی فولک ایران توسط گروه آوازی تهران بازسازی شده است و اجرای این قطعات یکی از اهداف ما تا سال ۹۴ خواهد بود که یکی آلبوم شامل ترانه‌های ایرانی و موسیقی فولکلور منتشر کنیم.

او همچنین گفت: پنج قطعه این کنسرت با تصویری از فیلم همراه خواهد بود تا برای لحظاتی صحنه‌های فیلم را برای مخاطب تداعی کند. از طرفی موسیقی‌ فیلم‌هایی که برای این کنسرت انتخاب شده‌اند، یا نامزد اسکار بوده و یا جایزه اسکار را برده‌اند و اینکه موسیقی فیلم قوی‌ای داشته‌اند.

عمرانلو که سابقه حضور در فستیوال‌های بین‌المللی را نیز داشته است، بیان کرد: حضور در فستیوال نیاز به حمایت‌های مالی دارد. گروه آوازی تهران در سال‌های ۸۹ و ۹۰ در رده‌بندی گروه‌های کر دنیا به رتبه ۳۰۰ از میان هزار گروه رسیده بود اما نزدیک دو سال است که گروه در فستیوال شرکت نکرده و از این رو ما در رده‌بندی به رتبه ۵۶۰ نزول کرده‌ایم.

رهبر گروه آوازی تهران اضافه کرد: هر ماه فستیوال‌های معتبری برای گروه‌های کر در دنیا برگزار می‌شود. البته انتظار نمی‌رود که ما در همه فستیوال‌ها حضور داشته باشیم. اما حداقل حضور سالی یکبار در این کنسرت‌ها لازم است.

وی افزود: سال آینده هشتمین دوره مسابقات جهانی گروه‌های کر در کشور لتونی برگزار می‌شود و از گروه ما نیز برای شرکت در این جشنواره دعوت شده است. اما وقتی ایمیل‌های پیگیری مبنی بر حضور ما از سوی جشنواره ارسال می‌شود، ما نمی‌توانیم پاسخ بدهیم زیرا که باید بخش مالی حضور ما در فستیوال تأمین شود.

عمرانلو در همین باره گفت: امیدوارم این امکان پیش بیاید تا بتوانیم مجددا در این فستیوال‌ها حضور پیدا کنیم، زیرا قطعا باعث می‌شود دست پر از این فستیوال‌ها برگردیم و در رده‌بندی گروه‌های کر دنیا نیز صعود کنیم.

او در پایان سخنانش از همایون شجریان قدردانی کرد که در آلبوم جدید گروه اثری از پدرش را بازخوانی کرده و بدون اینکه هیچ توقع مالی داشته باشد.

در نشست خبری که صبح ۹ دی‌ماه در تالار وحدت برگزار شد یکی از تنظیم‌کننده‌های این کنسرت گفت: برای اجرای پیش‌رو قطعات فیلم‌های «پاپیون»، «خوب، بد، زشت» و «گوزن‌ها» برای گروه تنظیم شده است.

همایون آرام‌فر همچنین گفت: موسیقی فیلم «دلشدگان» ساخته حسین علیزاده نیز در این کنسرت اجرا خواهد شد.

حسین محمدی به عنوان یکی دیگر از تنظیم‌کننده‌های گروه نیز از تنظیم موسیقی‌فیلم‌های «پدرخوانده» و «صبحانه در تیفانی» خبر داد.

وحید تاج نیز که خوانندگی گروه را بر عهده دارد درباره همکاری با یک گروه کر و خواندن بدون ساز اظهار کرد: به زعم بنده حنجره انسان کامل‌ترین ساز است و توانایی اجرایی بالایی دارد. من هم در این کنسرت همراه با گروه آوازی تهران قطعاتی را خواهم خواند و شاید این گروه کر اجرایی داشته باشد که ساز از نواختن آن عاجز است.

این خواننده آواز ایرانی از قطعات «خاک مهرآیین»، «خوشه‌چین»، «دختر کلی» و «دلشدگان» به عنوان قطعاتی یاد کرد که در این کنسرت برای اولین‌بار با صدای او شنیده خواهد شد.

مدیر برنامه گروه آوازی تهران هم گفت: گروه ۱۶ و ۱۷ دی‌ماه ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه برای مخاطبانش به روی صحنه خواهد رفت و موسیقی‌فیلم‌هایی را اجرا خواهد کرد.

طهماسبیان اضافه کرد: بعد از این کنسرت تور شهرستان‌های گروه آوازی تهران از گرگان،‌ ساری، قائم‌شهر و سمنان آغاز خواهد شد و احتمالا کرمانشاه، شیراز، اهواز و بندرعباس سایر شهرهایی هستند که گروه در آنجا به روی صحنه خواهد رفت.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*