درباره‌ The Ways گروه راک ایرانی و آلبوم استرس از این گروه

the-ways

موسیقی راک از ابتدای پیدایش خود در دهه‌ی ۶۰ میلادی تاثیری را که باید و شاید بر جوانان کشورهای دیگر گذاشت.
به گزارش مجله‌ی موسیقی ملودی موسیقی راک در ایران هم سرک کشید و از سال‌های پیش از انقلاب، افرادی مانند کوروش یغمایی و فرهاد این موسیقی را با شعر و درون‌مایه‌ی فرهنگ فارسی آمیخته کردند. کارهای قابل توجهی نیز خلق شد.
بعد از انقلاب ایران، رکودِ اجتناب‌ناپذیری که در اثر گذار از یک فرهنگ به فرهنگ دیگر به‌وجود آمد، بیشتر سبک‌های موسیقی کشور را کم‌رنگ و حتا محو کرد. در این دوره، موسیقی راک، زنده بود و به‌صورت زیرزمینی (حتا در دهه‌ی ۶۰ شمسی) به‌صورتی کاملن محدود تولید می‌شد.
مدت‌ها زمان برد تا موسیقی راک زیرزمینی به گوش سایر علاقه‌مندان به موسیقی برسد. گروه اوهام و شهرام شعرباف، عبدی بهروانفر، رامین بهنا، رضا یزدانی و سایرین به تولید موسیقی در سبک راک مشغول شدند.
این‌روزها فعالیت راکرهای زیرزمینی بسیار گسترش یافته، به‌گونه‌ای که برخی از شهرهای کشور (مانند مشهد) به قطب‌های اصلی این موسیقی تبدیل شده‌اند.
گروه The Ways نیز یکی از گروه‌های جوان و پرآتیه‌ی موسیقی راک ایرانی‌ست. این از ۴ نفر تشکیل می‌شود. «کاوه آفاق» خواننده، نوازنده‌ی گیتار و ترانه‌سرا، «حامد قناد» نوازنده‌ی گیتار، «ایمان محمدی» نوازنده‌ی درامز و «علیرضا پور رضا» نوازنده‌ی سازهایی مانند کی‌بورد و ساکسیفون و مهندس صدای این گروه.

the-ways-band

این گروه ۷ سال پیش از سوی کاوه آفاق و علیرضا پوررضا تشکیل شد و سایر اعضای آن نیز اندکی بعد، به The Ways پیوستند. گفته می‌شود که آثار گروه The Ways به‌تنهایی راک نیست و مخلوطی از سبک‌های پاپ و راک است.
۳ آلبوم استودیویی و چندین اجرای زنده در شهرهای مختلف ایران از جمله دستاوردهای این گروه است.
کاوه آفاق در مورد آلبوم «استرس» از این گروه که مورد توجه مخاطبان قرار گرفته می‌گوید: «این آلبوم حاصل ۲ سال کار است و در یازده قطعه بسته شده است. کار ضبط آن از پاییز ۸۶ آغاز شد و پویا ثابتی در تهیه‌ی قطعه‌ی «اتاق آبی» که برای شرکت دادن در جشنواره‌ی «بنیاد فرهاد» تهیه شده بود با من همکاری داشت.»
به گزارش مجله‌ی موسیقی ملودی آلبوم استرس در چهار استودیو ضبط شده است اما بیشترین قطعات گروه در استودیوی اختصاصی The Ways که محل زندگی، کار و تمرین کاوه آفاق در شهر مشهد است تهیه می‌شوند. بخشی از کارها نیز در استودیوی سام مشهد با صدابرداری «محمد جواد سام‌نژاد» تهیه شده‌اند. «آراد شاکری»، «پویا ثابتی» و «علیرضا پوررضا» که نوازنده‌ی کیبرد و مهندس صدای گروه The Ways است در تهیه‌ی آثار، همکاری داشته‌اند.
کاوه آفاق در مورد آلبوم استرس می‌گوید: «آخرین قطعه‌ای که از آلبوم ضبط شد «دیگه شعری نیست» نام داشت و در مجموع، این آلبوم حاصل ۲ سال کار بی‌وقفه، فشارها و استرس‌هایی بود که در شرایط کنونی فصل مشترک زندگی تمامی اهل شرف موسیقی‌ست. این آلبوم به‌صورت کادویی ناقابل و به‌صورت رایگان در اختیار هواداران موسیقی پاپ – راک قرار گرفته‌ است.»

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*