کمربندهای لاغری چه تاثیری در کاهش وزن دارد؟

هر از چند گاهی تبلیغات گسترده در مورد یک وسیله لاغری که کشفی شگفت انگیز است در رسانه ها به چشم می خورد. یکی از این وسایل لاغر کننده کمربندهای لاغری است.

در مورد کمربندهای لاغری چه می‌دانیم؟ تبلیغات اغوا کننده می‌گوید که این کمربندها شما را دارای کمری تراش خورده و زیبا کرده و بدنتان را به شکل ساعت شنی در می آورند. البته مدل‌هایی که در تبلیغات این کمربند می‌بینیم ذاتاً لاغر هستند و بالطبع کمر لاغری هم دارند اما در حقیقت پاسخ سوالی که در تیتر این مطلب نوشته شده این است: هیچ!

کمربندهای لاغری چه تاثیری در کاهش وزن دارد؟ مجله ملودی

بله درست خوانده‌اید. کمربندهای لاغری در لاغر شدن و کاهش وزن هیچ تاثیری ندارد. یک لیمو شیرین گرد را تصور کنید. اگر شما آن‌را آب لمبو کنید و بعد از این‌که سوراخی در آن به وجود آوردید عصاره آن را بمکید لیمو شیرین گرد و چاق، لاغر می‌شود. ولی اگر قادر بودید و ممکن بود که آب لیمو شیرینی را که خورده‌اید به آن برگردانید دومرتبه لیمو به شکل اولیه خود در می‌آمد.

به گزارش مجله ملودی این مثال شاید جالب نباشد اما برای این زده شد که در ذهن شما خواننده مطلب بماند که در مورد استفاده از کمربندهای اغواکننده لاغری که در ماهواره تبلیغ می‌‌شوند فریب تبلیغات را نخورید. این‌که وقتی شما در حال استراحت یا کارهای روزمره هستید کمربند فلان، در حال چربی سوزی در بدن شماست.

اگر این کمربند را کنار بگذارید و در یکی دو روز آینده مقدار آب مصرفی خود را افزایش دهید به سایز قبلی برمی‌گردید چون این کمربندها با اینجاد گرمای سطحی و فشرده کردن سلول‌ها آن‌ها را مانند لیموشیرین فشرده کرده و در واقع آب میان سلولی را کاهش می‌دهند و نه چربی را.

کمربندهای لاغری چه تاثیری در کاهش وزن دارد؟مجله ملودی

البته شاید استفاده این کمربندها چند روز قبل از مراسم، به همراه کاهش آب مصرفی بتواند به کاهش سایز موقتی بدن برای یک مراسم خاص و اندازه شدن لباس کمک کند اما این روش موقتی است و ممکن است منتهی به دهیدراته شدن بدن شود و در مجموع کار درستی نیست.

در همین رابطه:

چگونه در مهمانی، عروسی و تعطیلات چاق نشویم؟

چرا بی دلیل چاق می‌شویم؟

۵اشتباهی که‌ مانع لاغری شما می‌شوند

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*