ارتباط خوب نقاشی کردن کودک با موفقیت او در آینده

در تحقیقاتی که بر روی نقاشی های کودکان صورت گرفت مشخص شد کودکانی که از سن چهار سالگی توانایی نقاشی صورت و اندام انسان را به دست می آورند، با احتمال بالاتری نابغه های آینده می شوند.
به گزارش مجله ملودی این تحقیقات بر روی پانزده هزار نقاشی کشیده شده توسط کودکان ۴ ساله در دانشگاه کینگز کالج لندن انجام گرفت و نتایج آن حاکی از ارتباط مستقیم میان جزئیات تصاویر و آی کیو کودک بود.

نقاشی-کودک-و-ارتباط-آن-با-موفقیت-در-آینده--مجله-ملودی

همان طور که در این تصویر مشاهده می کنید، اولین نقاشی به دلیل جزئیات بیشتر از قبیل مو ها، بینی، دهان، انگشتان، لباس و همچنین مشخص بودن جنسیت فرد امتیاز بالا تری کسب کرده است.

این چهار نقاشی، نمونه های حاصله از میان پانزده هزار تصویر بررسی شده هستند.

در تست هوشی که از این پانزده هزار کودک در چهار سالگی و سپس در چهارده سالگی گرفته شد، ارتباط نسبی میان نمرات نقاشی ها با نبوغ فرد را بیش از پیش آشکار کرد.

می توان گفت کودکانی که جزئیات بیشتری در نقاشیهای خود به کار می برند، از توجه بالا تری نسبت به اطراف خود برخوردار هستند.

نبوغ آمیزه ای از هر دو عامل ژنتیک و محیط است و برای به حداکثر رساندن آن باید شرایط مساعد محیطی را برای کودک خود فراهم آورید. با او بیش از پیش حرف بزنید و درباره محیط و جزئیات با او صحبت کنید. اگر کودک احساسات خود مانند خشم، ناتوانی یا ناراحتی را نمی شناسد به او بگویید که هر احساس چه چیز است و در به تصویر کشیدن این احساسات توسط مداد و بر روی کاغذ به او کمک کنید. اینگونه شناخت بیشتری نسبت به احوال خود و دیگران پیدا می کند.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*