سایت تخفیفان، دوست یا دشمن جیب شما؟

چرا نباید فریب سایت‌هایی مانند تخفیفان را خورد؟

همه چیز بسیار جذاب است وقتی برای اولین بار سایتی مانند تخفیفان را باز می‌کنی. انواع پیشنهادات سرگرم کننده و وسوسه‌انگیزدر همه زمینه‌ها از خوراک و رستوران گرفته تا تئاتر و سفید کردن دندان‌ها و آرایشگاه و آتلیه و پوشاک خارجی. آن هم با قیمت‌های باورنکردنی و تخفیف‌های حیرت‌آور.

اما چرا نباید فریب چنین ساز و کارهایی را بخوریم؟

نکته اول بسیار ساده است. هر آن‌چه دیده بیند دل کند یاد..اگر شما در طول عمرتان نیاز به لیزر کردن یا خدمات آرایشگاهی بسیار ریز و جزئی مانند کاشت مژه مخملین نداشته باشید، با دیدن قیمت‌ها و تخفیفی که خورده هوس می‌کنید یک کوپن تهیه کنید.

نکته دوم این است که رستوران‌های جذاب و عکس‌های دلبرانه از غذاها شما را تشویق به خرید کوپن غذا می‌کند. به‌خصوص که تخفیف هم داشته باشد و پیش خودتان حساب کنید که یک خانواده یا برای مثال، ۵ نفر دوست، غذا بخورند و هزینه یک پرس غذا را بپردازند. خب چه عالی.. و چرا نخرم!
نکته سوم، تئاترها و نمایش‌های جذاب که برای آخر هفته می‌خواهند شما را سرگرم کنند. قیمت‌ها بیش از ۸۰ درصد تخفیف خورده، پس بی معطلی خرید کنم.
و نکته چهارم، آتلیه‌های هنری و حرفه‌ای که برای یک قطعه عکس بزرگ با نورپردازی حرفه‌ای فقط ۳ تا ۵ هزار تومان از شما پول می‌گیرند. آه مگر می‌شود؟ پس بی درنگ این کوپن تخفیف را هم خریداری کنم.

کوپن را خریدیم، حالا چه در انتظار ماست؟

expensive

بعد از این‌که مثلاً کوپن‌ها را خریداری کردیم بیایید بررسی کنیم که چطور می‌توان از این کوپن‌ها استفاده و لذت یک خرید تخفیف‌دار را که همه‌اش به فکر جیب شما بوده درک کرد.
وقتی وارد آرایشگاه می‌شوید می‌بینید چندان هم که فکر می‌کردید به شما خوش‌آمد نمی‌گویند و همه خدماتی که ارائه می‌شود از نوع ساندویچ با نوشابه اجباری‌ست. یعنی فقط برای جیب شما کیسه دوخته شده و اگر مجموعه‌ای از خدمات آزادشان را نخواهید به چشم یک فرد بی کلاس یا فقیر به شما نگاه می‌شود! این در حالی‌ست که سیستم‌های تخفیفی کشورهای جهان اولی معمولاً مشتری را روانه جاهایی می‌کنند که به اصل مشتری مداری واقف هستند و قرار نیست اعانه‌ای در کار باشد و نگاه‌های ناپسند به مشتری دوخته شود.
در مورد خدمات بهداشتی مانند لیزر و دندانپزشکی و غیره نیز جای حرفی نیست چرا که این عزیزان برای جلسات متعددی که برای شما می‌تراشند تنها یک جلسه آشنایی را با کوپن تخفیف برای‌تان برگزار کرده و در حقیقت، فعلاً جواب سلام شما را می‌دهند تا بعد ببینند که چه در چنته دارید.
در مورد رستوران‌های تخفیفانی هم اگر مراجعه کرده و دیدید که یک دکه یا زیرپله تازه گشایش یافته را به جای رستوران هندی یا چینی به شما غالب کرده‌اند به هیچ عنوان تعجب نکنید. اگر هم رستوران بزرگی بود شک نکنید که تخفیف، آن‌قدرهــا هم که به نظر می‌آید به نفع شما نبوده و اگر اکبرجوجه ۴۰ هزار تومانی را به شما ۲۰ هزار تومان عرضه کردند به یاد قیمت مرغ و قطعه مرغی که برای‌تان سرو می‌شود بیفتید!

 

coffee

همچنین کافه‌ها و کافی‌شاپ‌های عزیز هم که روسفیدمان می‌کنند. برای مثال دوستی تعریف می‌کرد که برای کافی‌شاپی کوپن تخفیف افطاری را با ۵۰ درصد تخفیف از سایت کذایی تهیه کرده بود که در منوی آن، اولویه و آش یا حلیم هم قید شده بود. هم‌چنین نان، پنیر، سبزی، گردو و بامیه. بعد آن‌چه که برای آن‌ها سرو شد یک نان تست بود با پنیر یک نفره به سایز نصف قوطی کبریت، یک چهام مغز گردو، یک عدد بامیه و تنها یک قاشق چایخوری اولویه که لای نان تست قرار داشت و جز طعم سیب زمینی پخته و مایونز، نشانی از اولویه بودن در آن یافت نمی‌شد به اضافه ۱۰۰ میلی‌لیتر آش رشته و برای همه این‌ها ۲۰ هزار تومان هم هزینه کرده بود و ۴ نفر (یعنی ۸۰ هزار تومان) به صورت تخفیفی از این خدمات بی بدیل استفاده کرده بودند.
طبق شنیده‌ها برخی از تئاترها و نمایش‌ها نیز اصلاً فروش آزاد ندارند و قیمتی که به‌عنوان قیمت تخفیف خورده در سایت مورد نظر درج می‌شود قیمت اصلی آن نمایش است. البته لازم به یادآوری است که نمایش‌های جذاب با بازیگران شناخته شده نیز در این سایت جای چندانی ندارند.
و اما می‌رسیم به آتلیه‌های عکاسی که این روزها بازارشان سخت کساد است! مردم یاد گرفته‌اند عکس‌های بهتری بگیرند و با اپ‌های موبایلی می‌توانند از نظر نور و رنگ، عکس‌های شخصی‌شان را تا حد زیادی ادیت کنند. با یک سرچ ساده لیست قیمت لابراتورهای چاپ عکس را هم می‌توان پیدا کرد. بنابراین اگر برای یک قطعه عکس ۲۰ در ۳۰ قیمت اصلی ۶۵ هزار تومان ذکر شده و شما با ۹۰ درصد تخفیف آن‌را با قیمت ۶۵۰۰ تومان می‌خرید می‌توانید ببینید که در لابراتوارهای حرفه‌ای چاپ شهر تهران، قیمت چاپ روی کاغذ سیلکِ یک قطعه عکس ۲۰ در ۳۰ حدود ۴ هزار تومان و چاپ کاغذ معمولی تنها ۲۷۰۰ تومان است!

 

old-brain-melodymag.com

بنابراین متوجه می‌شوید که اگر با این کوپن تخفیف به آتلیه مورد نظر بروید تنها امید آن دوستان این است که از بین عکس‌هایی که از شما گرفته‌‌اند فقط یک قطعه عکس تخفیفانی را انتخاب نکنید! در این بین برخورد هر آتلیه با آتلیه عکاسی دیگر، متفاوت است. دوستی تعریف می‌کرد که برای عکاسی از کودکش یک کوپن تخفیفی تهیه کرده و به آتلیه رفته است. در آن‌جا این‌طور می‌شنود که به صورت اجباری باید چندین دست لباس برای کودک همراه بیاورید و حداقل ۳۰ عکس از کودک گرفته شود!
چه کسی هست که نداند وقتی یک مادر را در برابر ۳۰ عکس گوناگون از چهره فرزندش قرار می‌دهند، چگونه می‌تواند فقط یک قطعه را انتخاب کند؟! پس بُـرد این آتلیه در این‌جاست. کودکِ این دوست ما به‌علت کوچک بودن فقط به اندازه ۷-۸ عکس و یک دست لباس تحمل آورده و زده زیر گریه. خانم عکاس عزیز آتلیه مورد نظر هم به مادر اجازه نداده از بین آن چند عکس یکی را انتخاب و از کوپن تخفیف استفاده کند. پیگیری‌های دوست ما برای عودت مبلغ کوپن از سایت تخفیفان به جایی نرسیده و پشتیبانی این سایت هیچ اهمیتی به موضوع نداده چرا که آبی که ریخته شد دیگر جمع نمی‌شود و پولی که از حساب شما به جیب تخفیفان و آتلیه نیرنگ باز رفته را هم دیگر نمی‌توان بازگرداند.

melodymag.com-privacy

کلاهبرداری تخفیفان

این مطلب برای این نوشته شده که شما را هوشیار کند که در مملکتی که اولویت آن تبدیل به کلاه برداری و کلاه گذاری شده است، کسی به فکر جیب شما نیست تا برای‌تان سایت تخفیفی راه بیندازد پس لطفاً در خرید از این قبیل سایت‌ها به هوش باشید.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

3 دیدگاه

  1. من هم بعد از ده‌ها کد تخفیفی که بدون مشکل استفاده کرده بودم، یک‌بار مشکلی با این شرکت پیدا کردم که اون‌جا متوجه شدم اگر مشکلی پیش بیاد ابدا مسئول نیستند! شاید در تماس تلفنی به‌ظاهر پاسخ‌گو و عذرخواه باشن اما اشتباه اون محل یا رستوران یا هرجایی که تبلیغشو کردن، و خسارت و هزینه‌ای که بی‌تقصیر به گردنمون افتاده رو مسئول نیستن و جبران نمی‌کنن!
    پیشنهاد می‌کنم چه در مورد این سایت و چه شکایات مشابه، به enamad.ir مراجعه و ثبت شکایت کنید. شاید تعدد شکایات و ثبت، موثر باشه.
    از نویسنده این مطلب هم می‌خوام این نکته و سایت رو در همین مطلب اطلاع‌رسانی کنن تا کاربرا بدونن راه پی‌گیری و طرح شکایت کجاست.

  2. من یکبار برای آتلیه کوپن تخفیف خریدم. که نوشته بود عکس ۲۰*۳۰ کاغذ سیلک، انتخاب از بین ۱۵ شات و امکان تعویض لباس، بعد از این‌ که خانمه فهمید فقط یک عکس اونم با کوپن میخوام از من کلا ۳ تا عکس گرفت (عوض ۱۵ تا) گفت انتخاب کن و بعد از چاپ هم یک نوار سفید بزرگ دور عکس انداخت که شماره تلفنش رو نوشته بود وقتی نوار رو بریدم عکس حسابی کوچک شد کاغذشم معمولی و نازک بود 🙁

  3. کاملا مواردی که گفتید را به شخصه تست کردم ، یک بار کوپن برای مستر دیزی خریدم و موقع مراجعه به رستوران مدیر مربوطه تا توانست آب به چهار آبگوشت خریداری شده اضافه کرد برای اطمینان از درست بودن نظریه توطئه یه دست غذای اضافه سفارش دادم و مشخص شد غذای غیر تخفیفی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است . دعوای فرهنگی ما هم به جایی نکشید و وب سایت تخفیفان هر سال در جشنواره وب جایزه برد . وطنم پاره تنم

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*