ماساژ پا قبل از خواب معجزه می‌کند

همه در این مورد که ماساژ یکی از بهترین راهها برای آرامش یافتن و رفع خستگی است هم عقیده اند. یک کار فوق العاده برای سلامتی که هم بسیار لذت بخش است و هم بسیار موثر.آنها که یک ماساژ حرفه‌ای را تجربه ‌کرده‌اند از آن به عنوان یک تجربه فراموش نشدنی یاد می‌کنند.

feet-massage

باید بدانید که شما خودتان هم می توانید یک ماساژور حرفه ای  شوید. تنها کافیست یاد بگیرید چطور اعضای مختلف بدنتان را به خوبی ماساژ دهید اگر از خواص و مزایای آن بدانید حتما این کار را یاد خواهید گرفت.

اهمیت پاها در اعضای بدن همینقدر است که به آنها لقب قلب دوم داده اند پس باید ماساژ آنها هم در سلامتی و آرامش بسیار موثر و مفید باشد.

ماساژ پا قبل از خواب متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد و خوب با افزایش متابولیسم و سوخت ساز چربی های اضافه بدن راحتتر آب می شوند.

ماساژ پا قبل از رختخواب غدد تعریق بدن را تحریک می‌کند و باعث ترشح عرق می‌شود.

چربی سوزی ناشی از ماساژ پاها هر شب بعد از یک مدت کاملا محسوس است.

جریان خون را افزایش می دهد و درد و خستگی پاها را که در طول روز ایجاد شده از بین می‌برد.

شاید باورتان نشود اما ماساژ پا باعث جوانسازی پوست می‌شود.

ماساژ پا در بهبود یافتن سردردهای میگرنی، افسردگی و استرس، از بین بردن ورم پا در دوران بارداری وکاهش فشار خون بسیار موثر است.

ماساژ کمک می‌کند که اسید معده در هنگام خواب کمتر ترشح شود باعث شل شدن عضلات و هضم سریع غذا شود. یک تاثیر دیگر ماساژ پا تحریک جنسی است به ویژه برای زوج‌هایی که به هر علتی مانند قبل احساس تحریک جنسی نمی کنند کافیست یک فضای عاشقانه با چند شمع روشن  یک روغن خوشبو مانند اسطخودوس داشته باشید و همسرتان را از خستگی‌های روزانه با یک ماساژ پای فوق‌العاده رها کنید.
نحوه ماساژ پا
مهم‌تر اینکه پاها نقش اساسی در سیستم عصبی بدن ایفا می‌کنند. زیرا کف پا پر است از غدد تعریق و عصب‌های حساس. این عصب ها با بقیه اعضای بدن در ارتباط هستند و با ماساژ پا شما این عصب‌ها و در پی آن اعضای دیگر بدن را به راحتی تحریک می‌کنید.

تنها کافیست با انگشتان خود به نواحی مختلف کف پا فشار آرامی وارد کنید و آن را به حالت دایره ‌ای و ماساژ دهید. به تصویر بالا دقت کنید و پاهای خود را اینگونه ماساژ دهید. نگشت شصت خود را به قسمت‌های مختلف کف پا و انگشتان فشار دهید. اگر می‌خواهید پاهایی جوان و زیبا داشته باشید شبها بعد از شستشو پای خود را با روغن‌های طبیعی و وازلین و روغن ویتامین E ماساژ دهید.

صبح‌ها با پاهایی زیبا و سالم روبه رو می‌شوید و از سلامت و زیبایی آن حتما لذت خواهید برد.

منبع: زنجفیل

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*